« ☁☁☁خصوصیت های خانم پاییز :) »

ارزش عکس ها، تابلوهای نقاشی، شعرها و افسانه ها معمولا بسته به قدمت تاریخی آنهاست.چه بسا آثار معاصری که با همه ی ژرف نگری و بدیع بودن ذهن خالقش، نادیده گرفته شده و هیچگاه به چشم نیامده.در عوض یک سُفالینه ی تَرَک خورده ، جسد مومیایی شده،ابزارآلات جنگی یا الواح سنگیِ موجود در موزه به دلیل پیشینه ای که دارند؛ همیشه مورد توجه و مطالعه قرار گرفته اند.

به نظر من،مقابله و رویارویِ شرافت با عصیان،نفرت با عشق.عفت با شهوت،خیانت با تعهد، هرچه اصیل و قدیمی تر باشد؛ مثال زدنی تر است.(برای نمونه تمرّد بابا آدم).شما چطور فکر میکنید؟

 بررسی راهکارهای انسانی در مهار این ویژگیها، خصوصا در زمینه ی ادبیات که امروزه به وفور شاهد تقلید در سبکهای گوناگون آن هستیم(و من هم از این قاعده مستثنا نیستم) در عصری، بیگانه با صنعت چاپ و حتی بیگانه با قانون،شگفت انگیز نیست؟  اینکه افسانه سُرایان و داستان پردازان،الهه ها و شخصیت های اساطیری را به جای کاغذ بر الواح سنگی جاوادانه کرده اند!! تمایز میان انسانِ یاغی و انسانِ مطیع در نگاه نویسنده ای که قبل از ثبت قانون حمورابی میزیسته!! اسرار آمیز به نظر نمی رسد؟

«افسانه ی گیلگمش»قدیمی ترین حماسه ی دوران باستان در ادبیات است.اثریست به جامانده از تمدن سومری ها بر چندین لوح سنگی، در برگیرنده ی تمام ویژگی های مطرح شده که بی شک متون بیشماری از این افسانه  بهره گرفته اند.

 

 

+فایل دریافت کتاب

کلیدواژه ها: افسانه ی گیلگمش

موضوعات: کتاب نوشت
   شنبه 14 مهر 1397
آراي كاربران براي اين مطلب
5 ستاره:
 
(1)
4 ستاره:
 
(0)
3 ستاره:
 
(0)
2 ستاره:
 
(0)
1 ستاره:
 
(0)
1 رأی
ميانگين آراي اين مطلب:
5.0 stars
(5.0)
نظر از: پاییز [عضو] 
5 stars

خیلی هم ممنون صهباجان

1397/07/18 @ 13:58
نظر از: صهباء [عضو] 

سلام مهتاب عزیزم
خیلی دلم میخواست؛ میتونستم از روی الواح سنگی داستان رو بخونم :)

1397/07/19 @ 00:59
نظر از: [عضو] 

سلام خانم
این روزها نوشته هاتون که مرور می کنم به این فکر می کنم: «با این همه تفاوت سلیقه در مطالعه و انتخاب کتاب ما چطور با هم دوستیم؟»:))
موفق باشید

1397/07/14 @ 15:56
نظر از: صهباء [عضو] 

سلام خانم صداقت عزیز
پس بالاخره از خاموشی اومدین بیرون :)))
اختلاف سلیقه نمک همه ی رابطه هاست.
اسطوره شناسی و آشنایی با زبان های باستانی در حال حاضر توی دانشگاههای داخلی تدریس میشه. اتفاقا من هم به این شاخه علاقه مندم.
ممنونم که اینجایید :))

1397/07/14 @ 20:54


فرم در حال بارگذاری ...