از امروز تا لحظه ی تحویل سال، روزی یک دوره تسبیح«دوستت دارم»را نذر لبهایم میکنم.باشد که رستگار شوم!

اشتراک گذاری این مطلب!

موضوعات: کوتاه نوشت
   پنجشنبه 24 اسفند 13964 نظر »

 

حالا که روبروی آتش ایستاده ای و شراره هایش در نی نی چشم هایت میرقصند؛من هم  دوست دارم زردی ام را بدهم به آتش و سرخی او را بگیرم تا مثل چشمهای تو تَب کنم.

اشتراک گذاری این مطلب!
کلیدواژه ها: چهارشنبه سوری
   چهارشنبه 23 اسفند 1396نظر دهید »

 

«بخند؛تا بوسه هایم را روی صورتت حراج کنم!»

 

 

*عنوان،مصراعی از اشعار رخشنده(پروین)اعتصامی.

اشتراک گذاری این مطلب!
   یکشنبه 20 اسفند 1396نظر دهید »

 

میدانید؟!من هر وقت پلکهایم را روی هم میگذارم و به مادرم فکر میکنم؛ته چشمهایم او را با چادر نماز گل گلی زمینه سفید،وسط سجاده ی مخملی یاسی میبینم که مفاتیح جیبی با جلد گالینگور سرمه ای و طلا کوب شده ای را توی دستهایش گرفته و دعای توسل میخواند.هنوز که هنوز است؛ بوی آیت الکرسی مادر از لای لقمه ی نان و پنیر زنگ تفریح های مدرسه به مشامم میرسد و به تقلید از او کنار دفتر مشق دخترم را با دو تا خط قرمز،خط کشی میکنم…

اشتراک گذاری این مطلب!
کلیدواژه ها: روز مادر
   پنجشنبه 17 اسفند 1396نظر دهید »

 

این روزا همه چیز تقصیر منه،باشه قبول؛ ولی بیا با هم ،حرف بزنیم.بلدی؟!

اشتراک گذاری این مطلب!

موضوعات: کوتاه نوشت
   چهارشنبه 9 اسفند 1396نظر دهید »

 

“وقتی دخترم دست به خلق یک اثر هنری میزند”

 

دختر نیمه ی شاداب،امیدوار و بازیگوش مادر است.پایه ترین و همراه ترین یار هنگام خوردن لواشک،قارا،آلبالو خشکه و هر چیز ترش مزه ی خارج از تصور.  کلکسیونر لاکهای سرخ و پوسته پیازی و فیروزه ای و مراقب همیشه به هوش و همیشه به گوش استایل مادر. کسی که اجازه نمیدهد جادوگرها،طلسم ها،پریزادها،ماه پیشونیها،غولها،انارهای پرنده و خرگوش هایی که به جای هویج عاشق نون خامه ایی هستند؛در قصه های شبانه ی مادر به خانه شان برسند و از صفحه ی قصه ها محو بشوند. مفسر با ذکاوت حریم خصوصی که هنوز حرف ط دسته دار را یاد نگرفته با خط عجق وجق روی در اتاقش مینویسد :"لطفن با اجازه وارد شوید".

اشتراک گذاری این مطلب!
کلیدواژه ها: دختر خونه
   چهارشنبه 25 بهمن 13966 نظر »

 

دیدین؟ بعضی دخترا، که هنوز ازدواج نکردن و توی خونه ی پدری زندگی میکنن؛ تا تَقی به توقی میخوره میگن:"اصلا میرم شوهر میکنم"! جالب اینجاس ، اعضای خانواده برای تهدیدشون تره که خورد نمیکنن هیچ ؛با یه جمله هم تمام آرزوها و امیدهای دخترک رو به دستِ بادِ میسپرن:"آره جون خودت.برو شوهر کن.فکر کردی خونه ی شوهر حلوا خیرات کردن!!".

 

توصیه نوشت:بهترین اتفاق برای پدر و مادر حضور خنده ی یه عروسک کوکی دخترونه و نشونه های صورتی توی خونه ست.هیچ وقت کاری نکنین که دخترتون فکر کنه جایی بهتر از خونه ی پدری هم هست.

توصیه نوشت:بهترین اتفاق برای یه مرد حضور نفسهای جذاب، معطر و با ایمان یه زن توی خونه ست.آقایون محترم،حتماً طرز تهیه ی حلوای خوشمزه رو یاد بگیرین.

اشتراک گذاری این مطلب!

موضوعات: کوتاه نوشت
   دوشنبه 23 بهمن 13962 نظر »

خدایا!ازتو میخواهم کمکم کنی و مسیرهای پیش رو را برایم لذت بخش و هموار نمایی.

اشتراک گذاری این مطلب!
کلیدواژه ها: آرزو, همت بلند
   چهارشنبه 18 بهمن 1396نظر دهید »

1 3 4

من اینجایم ؛ خاکیِ خاکی. دور از آنچه که ممکن است گاهی وبال گردنم شود. sahbaspring@gmail.com
پیشنهاد صهباء
 
روز جوان